Lokalita

Jedinečná lokalita obce Nedomice se nachází na hranici okresů Mělník a Praha – Východ ve Středočeském kraji. Poloha projektu zajišťuje perfektní rovnováhu mezi klidem pro bydlení, a potřebnou občanskou vybaveností. Dojezd do Prahy je přitom pouhých 20 minut autem nebo o něco déle vlakem.

Obce, města a vybavenost

Nedomice (www.nedomice.cz)

Přímo v Nedomicích je obecní úřad, mateřská a základní škola s tělocvičnou, družinou a venkovním hřištěm. Přímo v obci najdete také moderní dětské hřiště u vodní plochy Brůdek, a to hned za malebnou místní cukrárnou – www.venkovskacukrarna.cz.

Ovčáry – 0 km (www.ovcary.cz)

Kde končí obec Nedomice, začínají Ovčáry. Tato přilehlá obec nabízí navíc ještě menší obchod a pohostinství. Je zde také vlaková stanice vzdálená od pozemků necelých 300 metrů. S jedním přestupem jste cca za hodinu na pražském hlavním nádraží. V Ovčárech jsou také sportoviště „TJ Sokol Ovčáry – Nedomice“.

Všetaty – 2km (www.mestys-vsetaty.cz)

V nedalekém městysu Všetaty najdete již prakticky veškerou občanskou vybavenost. Z místního vlakového nádraží jezdí přímé spoje do Prahy. Kromě obchodu, restaurace či několika sportovišť zde najdete také zdravotnické středisko s ordinacemi obvodního, zubního a dětského lékaře, gynekologickou ordinaci a lékárnu.

Praha – 20km

Do pražské části Černý most se dopravíte autem za přibližně dvacet minut po 20-ti ujetých kilometrech. Cesta přitom příjemně utíká, neboť začíná na okresní silnici, která navazuje na dálnici. Výhodou jsou rychlé alternativní trasy příjezdu do Prahy pro případ dopravních komplikací na dálnici.

Nejbližší města s kompletní občanskou vybaveností

  • Kostelec nad Labem – 5 km
  • Brandýs nad Labem - Stará Boleslav – 9 km
  • Neratovice – 12 km
  • Mělník – 18 km

Sport a rekreace

V blízkém okolí Nedomic najdete hned několik přírodních koupališť. Ani ne kilometr je jezero Ovčáry, ve vzdálenosti jednoho a půl kilometru je jezero Kopa. Jen o něco dále jsou pak jezera Konětopy (3 km) a Lhota (4 km). K jezeru Kopa či do konětopské pískovny se navíc můžete pohodlně dostat pěšky po turistické trase, která vede přímo kolem projektu Bydlení Nedomice.

Celá oblast je protkaná turistickými a cyklistickými trasami. Například za 4 kilometry se můžete napojit na cyklotrasu kolem Labe. Na své si přijdou i milovníci houbaření či procházek v lese. V okolí jsou menší i větší lesní plochy, nebo se můžete do 30 minut dostat do CHKO Kokořínsko.